Масова частка металічного елемента (знаходиться в ІІа групі) в його оксиді дорівнює 84,6%. Визначте

елемент.​

Ответы на вопрос

Отвечает Смыкова Рената.

Дано:

MeO

ω(Me) = 84,6%

Знайти:

Me - ?

Розв'язання:

1) ω(O) = 100% - ω(Me) = 100% - 84,6% = 15,4%;

2) Mr(MeO) = N(O) * Ar(O) * 100% / ω(O) = 1 * 16 * 100% / 15,4% = 104;

3) Ar(Me) = (ω(Me) * Mr(MeO)) / (N(Me) * 100%) = (84,6% * 104) / (1 * 100%) = 88 - Sr - Стронцій.

Відповідь: Невідомий метал - Sr - Стронцій.