7.В результаті реакції 46,8 г натрій хлориду з достатньою кількістю концентрованої сульфатної

кислоти добуто 21.9 г гідроген хлориду. Знайти віднений вихід продукту реакц​

Ответы на вопрос

Отвечает Леонова Вероника.

Дано:

m(NaCl) = 46,8 г

m практ.(HCl) = 21,9 г

Найти:

η(HCl) - ?

Решение:

NaCl + H2SO4 => HCl(газ) + NaHSO4

n=m/M

M(NaCl) = 23 + 35,5 = 58,5 г/моль

n(NaCl) = 46,8/58,5 = 0,8 моль

n(HCl) = n(NaCl) = 0,8 моль

M(HCl) = 1 + 35,5 = 36,5 г/моль

m теор.(HCl) = 0,8 × 36,5 = 29,2 г

η=m(практическая)/m(теоретическая)×100%

η(HCl) = 21,9/29,2×100% = 75%

Ответ: 75%