цинк масою 3.25г взаємодіє без залишку з 6.0 грам одноосновної карбонової кислоти. визначте формулу

цієї кислоти​

Ответы на вопрос

Отвечает Грицюк Світлана.

Объяснение:

М(CnH2n+1COOН)=12n+2n+1+12+16+16+1= (14n+46)г/моль

3,25г. 6г

Zn +2CnH2n+1COOH =(CnH2n+1COO)2Zn +H2↑

65г/моль. 2(14n+46)г/моль

3,25/65= 6/(2•(14n+46))

0,05=6/(2•(14n+46))

0,05•2•(14n+46)=6

1,4n+4,6=6

1.4n=1.4

n=1

CH3COOH оцтова( етанова) кислота

Zn +2CH3COOH =(CН3COO)2Zn +H2↑