3. Обчисліть молекулятну масу таких речовин Fe(OH)3, Ca3(PO4)2, H2CO3 ​


Ответы на вопрос

Отвечает Васильева Дарья.
Гідроксид заліза(III) (Fe(OH)₃):
Маса заліза (Fe) = 55.85 г/моль (атомна маса заліза)
Маса водню (H) = 1.01 г/моль (атомна маса водню)
Маса кисню (O) = 16.00 г/моль (атомна маса кисню)
Молекулярна маса Fe(OH)₃:
M = (Fe + 3 * H + 3 * O) = (55.85 г/моль + 3 * 1.01 г/моль + 3 * 16.00 г/моль) = 55.85 г/моль + 3.03 г/моль + 48.00 г/моль = 106.88 г/моль

Фосфат кальцію (Ca₃(PO₄)₂):
Маса кальцію (Ca) = 40.08 г/моль (атомна маса кальцію)
Маса фосфору (P) = 30.97 г/моль (атомна маса фосфору)
Маса кисню (O) = 16.00 г/моль (атомна маса кисню)
Молекулярна маса Ca₃(PO₄)₂:
M = (3 * Ca + 2 * (P + 4 * O)) = (3 * 40.08 г/моль + 2 * (30.97 г/моль + 4 * 16.00 г/моль)) = 120.24 г/моль + 2 * (30.97 г/моль + 64.00 г/моль) = 120.24 г/моль + 2 * 94.97 г/моль = 310.18 г/моль

Карбонат водню (H₂CO₃):
Маса водню (H) = 1.01 г/моль (атомна маса водню)
Маса вуглецю (C) = 12.01 г/моль (атомна маса вуглецю)
Маса кисню (O) = 16.00 г/моль (атомна маса кисню)
Молекулярна маса H₂CO₃:
M = (2 * H + C + 3 * O) = (2 * 1.01 г/моль + 12.01 г/моль + 3 * 16.00 г/моль) = 2.02 г/моль + 12.01 г/моль + 48.00 г/моль = 62.03 г/моль

Отже, молекулярні маси цих речовин:

Fe(OH)₃: 106.88 г/моль
Ca₃(PO₄)₂: 310.18 г/моль
H₂CO₃: 62.03 г/моль