До розчину масою 300 г з масовою часткою солі 10% долили 50г води. Визначте масову частку (%)

солі в утвореному розчині 5% 26,7% 22,7% 8,6%

Ответы на вопрос

Отвечает Арасланова Рената.

Ответ:

Маса солі в початковому розчині: 300 г * 0.1 = 30 г Маса води, яку додали: 50 г Загальна маса утвореного розчину: 300 г + 50 г = 350 г Масова частка солі в утвореному розчині: (30 г / 350 г) * 100% ≈ 8,6%

Объяснение:

Отвечает Власенко Аня.

Дано:

m1 р-ну(солі) = 300 г

ω1(солі) = 10%

m(води) = 50 г

Знайти:

ω2(солі) - ?

Розв'язання:

1) m1(солі) = ω1 * m1 р-ну / 100% = 10% * 300 / 100% = 30 г;

2) m2(солі) = m1(солі) = 30 г;

3) m2 р-ну(солі) = m1 р-ну(солі) + m(води) = 300 + 50 = 350 г;

4) ω2(солі) = m2 * 100% / m2 р-ну = 30 * 100% / 350 = 8,57%.

Відповідь: Масова частка солі становить 8,57%.