Яка кількість речовини та маса солі утвориться при взаємодії 11 г літій гідроксиду із ортофосфатною

кислотою​

Ответы на вопрос

Отвечает Маккаев Хасан.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

m(LiOH) = 11 г

Найти: n(Li3PO4) - ? m(Li3PO4) - ?

Молярна маса: М(Li3PO4) = 7 * 3 + 31 + 16 * 4 = 116 г/моль

Складемо РХР:

 11 г                            х г

3 LiOH + H3PO4 → Li3PO4 + 3 H2O

n = 3 моль              n = 1 моль

M = 24 г/моль        M = 116 г/моль

m = 72 г                   m = 116 г

m(Li3PO4) = 11 * 116 : 72 = 17,72 г

n(Li3PO4) = m(Li3PO4)/М(Li3PO4) = 17,72/116 = 0,15 моль