2) обчислити молекулярну масу та масові частки елементів в таких речовинах: С4Н10 та СаСО3​


Ответы на вопрос

Отвечает Машика Юра.

Ответ:

1. Для обчислення молекулярної маси речовини CH4, потрібно знати масові числа атомів водню (H) та вуглецю (C). Масове число атома водню - приблизно 1 г/моль, а масове число атома вуглецю - приблизно 12 г/моль.

Молекулярна маса CH4:

4 * масове число H + 1 * масове число C = 4 * 1 г/моль + 1 * 12 г/моль = 4 г/моль + 12 г/моль = 16 г/моль

Молекулярна маса CH4 дорівнює 16 г/моль.

2. Тепер для молекулярної маси речовини CaCO3, ми повинні врахувати масові числа атомів кальцію (Ca), вуглецю (C) та кисню (O). Масове число атома кальцію - приблизно 40 г/моль, масове число атома вуглецю - приблизно 12 г/моль, а масове число атома кисню - приблизно 16 г/моль.

Молекулярна маса CaCO3:

1 * масове число Ca + 1 * масове число C + 3 * масове число O = 1 * 40 г/моль + 1 * 12 г/моль + 3 * 16 г/моль = 40 г/моль + 12 г/моль + 48 г/моль = 100 г/моль

Молекулярна маса CaCO3 дорівнює 100 г/моль.

Тепер давайте знайдемо масові частки елементів у цих речовинах:

Для CH4:

- Масова частка водню (H) = (4 * масове число H) / (молекулярна маса CH4) = (4 * 1 г/моль) / (16 г/моль) = 4/16 = 0.25 або 25%.

- Масова частка вуглецю (C) = (1 * масове число C) / (молекулярна маса CH4) = (1 * 12 г/моль) / (16 г/моль) = 12/16 = 0.75 або 75%.

Для CaCO3:

- Масова частка кальцію (Ca) = (1 * масове число Ca) / (молекулярна маса CaCO3) = (1 * 40 г/моль) / (100 г/моль) = 40/100 = 0.4 або 40%.

- Масова частка вуглецю (C) = (1 * масове число C) / (молекулярна маса CaCO3) = (1 * 12 г/моль) / (100 г/моль) = 12/100 = 0.12 або 12%.

- Масова частка кисню (O) = (3 * масове число O) / (молекулярна маса CaCO3) = (3 * 16 г/моль) / (100 г/моль) = 48/100 = 0.48 або 48%.

Объяснение:

можно лучший ответ пушу учёного