Вкажіть масову частку оксигену і сицилію в речовині, формула якої SIO2


Ответы на вопрос

Отвечает Плетникова Катя.

Відповідь:

1) Знаходимо молекулярну масу сполуки -SIO2.

молекулярна маса  дорівнює сумі мас усіх атомів, що входять у дану молекулу.

Mr[SiO2] = Ar[01*2 + Ar[Si] = 15.9994 * 2

+28.0855 = 60.0843 = 60

2)Знаходимо  масову частку елементів у сполуці -SIO2

Масова частка елемента у сполуці - це відношення маси елемента до відповідної маси сполуки.

Масова частка оксігену (0) = 31,9988 / 60,0843 * 100 = 53,257 %

Масова частка силіцію (Si) = 28,0855 /60,0843 * 100 = 46,743 % .

Відповідь:                                                                                                        масова частка оксігену (0) -53,257 %;

масова частка силіцію (Si) - 46,743 % .

Пояснення:

Отвечает Акимов Рустам.
Mr[SiO2] = Ar[01*2 + Ar[Si] = 15.9994 * 2
+28.0855 = 60.0843 = 60
Массовая доля кислорода (0) =
31.9988 : 60.0843 * 100 = 53.257 %
Массовая доля кремния (Si) = 28.0855
60.0843 * 100 = 46.743 %