Знайти відносну молекулярну масу: Н2SO4, Fe2O3. Обчислити масові частки елементів у цих речовинах.

дам 10 баллов ​

Ответы на вопрос

Отвечает Қалмаханова Қалима.

Ответ:

Давайте спочатку знайдемо відносну молекулярну масу для H2SO4 та Fe2O3.

1. H2SO4 (сульфатна кислота):

- Водень (H) має масове число близько 1 г/моль.

- Сірка (S) має масове число близько 32 г/моль.

- Оксиген (O) має масове число близько 16 г/моль.

Відносна молекулярна маса H2SO4:

2 * масове число H + 1 * масове число S + 4 * масове число O = 2 * 1 г/моль + 1 * 32 г/моль + 4 * 16 г/моль = 2 г/моль + 32 г/моль + 64 г/моль = 98 г/моль.

Отже, відносна молекулярна маса H2SO4 дорівнює 98 г/моль.

2. Fe2O3 (оксид заліза):

- Залізо (Fe) має масове число близько 56 г/моль.

- Оксиген (O) має масове число близько 16 г/моль.

Відносна молекулярна маса Fe2O3:

2 * масове число Fe + 3 * масове число O = 2 * 56 г/моль + 3 * 16 г/моль = 112 г/моль + 48 г/моль = 160 г/моль.

Отже, відносна молекулярна маса Fe2O3 дорівнює 160 г/моль.

Тепер обчислимо масові частки елементів у цих речовинах:

Для H2SO4:

- Масова частка водню (H) = (2 * масове число H) / (відносна молекулярна маса H2SO4) = (2 * 1 г/моль) / (98 г/моль) ≈ 0.0204 або 2.04%.

- Масова частка сірки (S) = (1 * масове число S) / (відносна молекулярна маса H2SO4) = (1 * 32 г/моль) / (98 г/моль) ≈ 0.3265 або 32.65%.

- Масова частка оксигену (O) = (4 * масове число O) / (відносна молекулярна маса H2SO4) = (4 * 16 г/моль) / (98 г/моль) ≈ 0.6531 або 65.31%.

Для Fe2O3:

- Масова частка заліза (Fe) = (2 * масове число Fe) / (відносна молекулярна маса Fe2O3) = (2 * 56 г/моль) / (160 г/моль) = 1.75 або 175% (це перевищує 100% через округлення масових чисел).

- Масова частка оксигену (O) = (3 * масове число O) / (відносна молекулярна маса Fe2O3) = (3 * 16 г/моль) / (160 г/моль) = 0.3 або 30%.

Будь ласка, зауважте, що масові частки елементів не можуть перевищувати 100%.

Объяснение:

можно лучший ответ пушу учёного