До купрум(II) хлориду масою 5,4 г долили розчин натрій гідроксиду в надлишку. Обчисліть масу

речовини, що випала в осад.​

Ответы на вопрос

Отвечает Семёнова Настя.

Ответ:

Объяснение:

Купрум(II) хлорид реагує з натрій гідроксидом за наступною рівновагою:

CuCl₂ + 2NaOH → Cu(OH)₂↓ + 2NaCl

Составим пропорцию:

m(CuCl₂)/M(CuCl₂) = x/M(Cu(OH)₂)

M(CuCl₂) = 64 + 35.5 * 2 = 135 г/моль

M(Cu(OH)₂) = 64 + 2 * 16 + 2 * 1 = 98 г/моль

x = 5,4 * 98/135 = 3,92 г

Отже, в осад випадає приблизно 3,92 г Cu(OH)₂.