Масова частка Карбону і Гідрогену у речовині 81,8% та 18,2%. Густина речовини 1,96 г/л. Визначте

формулу вуглеводню. Если можно на листочке

Ответы на вопрос

Отвечает Колесов Саша.

Дано:

CxHy

ω(C) = 81,8%

ω(H) = 18,2%

ρ(CxHy) = 1,96 г/л

Знайти:

CxHy - ?

Розв'язання:

1) M(CxHy) = ρ(CxHy) * Vm = 1,96 * 22,4 = 44 г/моль;

2) N(C) = (ω(C) * Mr(CxHy)) / (Ar(C) * 100%) = (81,8% * 44) / (12 * 100%) = 3;

3) N(H) = (ω(H) * Mr(CxHy)) / (Ar(H) * 100%) = (18,2% * 44) / (1 * 100%) = 8;

4) C3H8 - пропан.

Відповідь: Невідома речовина - C3H8 - пропан.