1. Маса 1 л вуглеводню 1,25 г, масова частка Карбону - 85,7%. Визначте формулу. 2. Масова частка

Карбону і Гідрогену у речовині 81,8% та 18,2%. Густина речовини 1,96 г/л. Визначте формулу вуглеводню. Расписать дано , решение , ответ

Ответы на вопрос

Отвечает Крончев Никита.

Ответ:

Объяснение:

w(С)= 85,7%

V= 1 л

m = 1,25 г

Найти: СхНу - ?

Молярна маса М = Vм* m /V=22,4 * 1,25/1 = 28 г/моль

w(Н) = 100% - 85,7 = 14,3%

Знаходимо масу Карбону і Гідрогену, та їхню кількість

m(C) = 28 * 85,7% : 100% = 24

m(H) = 28 * 14,3% : 100% = 4    

v(C) = m(C)/М(С) = 24 / 12 = 2

v(Н) = m(Н)/М(Н) = 4 / 1 = 4

Отже формула сполуки С2Н4 - етилен

2)

Дано:

ω(С) - 81,8% або 0,818

ω(Н) - 18,2% або 0,182

р(H) - 1,96 г/л

V- 1 л

Знайти: СхНу -?

Знайдемо кількість речовини невідомого вуглеводню:

n = V/Vm = 1/22,4 = 0,0446моль

Обчислимо молярну масу вуглеводню:

V = m/Mr => Mr = m/V

m = р * V = 1,96 * 1 = 1,96 г

M(C) = 1,96 /0,0446 = 44г/моль

Mr(C) = 12 г/моль    Mr(H) = 1 г/моль

х = (М(СхНу) * ω(С))/Mr(C)  = (44 * 0,818)/12 = 3 моль

у =  (М(СхНу) * ω(Н))/Mr(Н)  = (44 * 0,182)/1 = 8 моль

Молекулярна формула С3Н8- пропан