Водень вступив у реакцію з газуватою простою речовиною Х. При цьому утворився газ Y. Речовина Y

прореагувала з киснем повітря в присутності платинового каталізатора . У результаті отримали нітроген ( II ) оксид об'ємом 179,2 л ( н.у. ) . Назвіть речовину Х і визначте , яка маса 11 вступила в реакцію.Відповідь підтвердьте хімічними рівняннями та розрахунками .

Ответы на вопрос

Отвечает Юринский Алексей.
У присутності платинового каталізатора з утворенням NO, окиснюється амоніак. Можемо зробити висновок, що речовина Y = NH3, а звідси Х = N2.

Ви не вказали, масу чого треба знайти, тому зробимо розрахунок задля амоніаку:

4NH3 + 5O2 (t, Pt)= 4NO + 6H2O

x/68 = 179.2/89.6

x = (68*179.2)/89.6 = 136 (г)

Відповідь: у реакцію вступило 136 грам амоніаку.