у результаті згоряння утворилося 11.2 літри карбон 4 оксиду за нормальних умов і 4.5 г води.

установіть формулу вуглеводню

Ответы на вопрос

Отвечает Иванова Анастасия.
N(CO2)=V(CO2)/Vm=11,2/22,4 = 0,5 моль
n(H2O)=m(H2O)/M(H2O)=4,5/18 = 0,25 моль
отже у рівнянні яке ми виясняємо молярне відношення між вуглекислим газом та водою 0,5/0,25=2/1
таке відношення можливо знайти лише у рівняннях згоряння алкінів причому підійти може будь яке рівняння реакції їх згоряння
2C2H2 + 5O2 = 4CO2 + 2H2O
ми бачимо як виконується основна умова молярне відношення n(CO2)/n(H2O)=4/2=2/1
так само ця умова виконується у рівнянні
4С3H3+15O2= 12CO2+6H2O