Обчисліть об"єм хлору (в літрах за н.у.), що виділяєтся при взаємодії калій перманганату масою

28,44г з надлишком розчину хлоридної кислоти.

Ответы на вопрос

Отвечает Фахретдинов Данил.

2 KMnO4 + 16 HCl => 2 KCl + 2 MnCl2 + 5 Cl2↑ + 8 H2O  
n (Cl2) = 5/2 n (KMnO4) = 5/2*(28,44г / 158г/моль) = 0,45 моль
V (Cl2) = 0,45 моль*22,4 л/моль = 10,08 л.