1) Обчисліть масу нітратної кислоти, що утворилась при взаємодії нітроген (V) оксиду і 32 г води?

2) Очислити масу нітроген (ІІ) оксиду об'ємом 4,48 л (н.у.)

Ответы на вопрос

Отвечает Злобин Максим.

Объяснение:

1)N2O5+H2O------>2HNO3

n(H2O)=32/18=16/9=1,(7) моль

n(HNO3)=1,(7)*2=3,(5) моль

M(HNO3)=1+14+48=63 г/моль

m(HNO3)=3,4*63=224 г

2)n(NO)=4,48 л/22,4 л=0,2 моль

M(NO)=30 г/моль

m(NO)=0,2*30=6 г