1. Рассчитайте относительные молекулярные массы следующих веществ: ● . CaCO3; (CuOH),CO3, белый

песок - SiO2; - FeSO : 7H,O. TIVID известняк, мрамор, мел малахит - железный купорос - - УслотLI

Ответы на вопрос

Отвечает Наврузов Магомед.

Ответ:

CaCO3 (вапняк):Вапній (Ca) має атомну масу близько 40.

Карбонатний іон (CO3) має атомну масу близько 44.

Отже, відносна молекулярна маса CaCO3 = 40 + 44 + 44 + 16 + 16 + 16 = 176.(CuOH)2CO3 (малахіт):Мідь (Cu) має атомну масу близько 63,5.Гідроксильний іон (OH) має атомну масу близько 17.

Карбонатний іон (CO3) має атомну масу близько 44.

Отже, відносна молекулярна маса (CuOH)2CO3 = 2 * 63,5 + 2 * 17 + 44 + 16 + 16 + 16 = 221.SiO2 (білий песок):Кремній (Si) має атомну масу близько 28.Кисень (O) має атомну масу близько 16.

Отже, відносна молекулярна маса SiO2 = 28 + 16 + 16 = 60.FeSO4·

7H2O (железний купорос):Залізо (Fe) має атомну масу близько 56.Сірка (S) має атомну масу близько 32.Оксиген (O) має атомну масу близько 16.Вода (H2O) має атомну масу близько 18 (дві молекули води).

Отже, відносна молекулярна маса FeSO4·7H2O = 56 + 32 + 4 * 16 + 7 * 18 = 278.

Це відносні молекулярні маси цих сполук

Объяснение: