Даю 65!! Срочно! Обчисліть масу розчину з масовою часткою етанової кислоти 20%, , що прореагувала з

магнієм, якщо виділився водень об′ємом 224 л (н.у).Написати рішення та пояснення до задачі.Обов'язково записати рівняння реакції.

Ответы на вопрос

Отвечает Ключников Егор.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

w(CH3COOH) = 20% або 0,2

V(H2) =  224 л

Найти: m(р-ну СН3СООН) - ?

Складемо РХР:

Mg + 2 CH3COOH → Mg(CH3COO)2 + H2

Знайдемо кількість речовини Н2

n(H2) = V/Vm = 224/22,4 = 10 моль

З РХР бачимо, що

n(H2) = 2n(CH3COOH) = 1 : 2 тобто

n(CH3COOH) = 2n(H2) = 2 * 10 = 10 моль

Обчислимо масу CH3COOH

M(CH3COOH) = 12 * 2 + 1 * 4 + 16 * 2 = 60 г/моль

m(СН3СООН) = n(CH3COOH) * М(CH3COOH) = 10 * 60 = 600 г/моль

Звідси

m(р-ну СН3СООН) = m(СН3СООН) /w(CH3COOH) * 100% =

= 600 / 20% * 100% = 3000г