Обчисліть за рівнняням реакції C₃H₈+5O₂=3CO₂+4H₂O, скільки кисню О₂(за масою) витратиться та

карбон(4) оксиду СО₂ (за об'ємом за н.у.) утвориться при спалюванні пропану С₃Н₈ масою 13,20 г.

Ответы на вопрос

Отвечает Умаров Дамир.

Ответ:

Объяснение:

13,2 г            х г                   у л

C₃H₈       +        5O₂   =        3CO₂  +   4H₂O

n= 1моль         n = 5 моль     n= 3 моль

M=44 г/моль  M = 32 г/моль Vm = 22,4 л/моль

m = 44 г          m = 160 г           V = 67,2 л

Знайдемо масу O₂ :

13,2 г (C₃H₈)  -  х г (O₂)

44 г (C₃H₈)    -  160 г (O₂)

m(O₂) = 13,2 * 160 : 44 = 48г

Знайдемо об'єм CO₂ :

13,2 г (C₃H₈)  -  у г (СO₂)

44 г (C₃H₈)    -  67,2 г (СO₂)

V(СO₂) = 13,2 * 67,2 : 44 = 20,16 л