Для проведення хімічної реакції КOH+HCl у колбу внесли по 56 г цих розчинів. Розрахуйте кількість

солі, що утворилася в ході хімічної взаємодії 7,45г 74,5 г 8,169 г 81,69 г

Ответы на вопрос

Отвечает Галкин Серёжа.

Ответ: 74,5 г

Объяснение:

56 г     56 г

КОН + HCl = КCl + Н2О

M(KOH) = 39 + 16 + 1 = 56 г/моль

M(HCl) = 1 + 35,5 = 36,5 г/моль

Знайдемо кількість речовин реагентів:

n(KOH) = m(KOH)/ M(KOH) = 56/56 = 1 моль

n(HCl) = m(HCl)/ M(HCl) = 56/36,5 = 1,53 моль

З РХР бачимо, що n(KOH) : n(HCl) = 1 : 1, а з умови

n(KOH) : n(HCl) = 1 : 1,53, тобто HCl в надлишку, розрахунок ведемо по КОН і звідси маємо n(KOH) :  n(КCl) = 1 : 1  , тоді n(КCl) = n(KOH) = 1 моль

M(КCl) = 39 + 35,5 = 74,5 г/моль

m(КCl) = n(КCl) * M(КCl) = 1 * 74,5 = 74,5 г