Обчисліть масову частку солі у розчині, для приготування якого використали 200 мл води й 50 г солі.

(будь ласка, пишіть спочатку: дано, розв'язання, відповідь)​

Ответы на вопрос

Отвечает Соловьева Гульназ.

Ответ:

Дано:

- Об'єм води (V) = 200 мл

- Маса солі (m) = 50 г

Розв'язання:

Масова частка солі в розчині (відсоток маси солі у розчині) визначається за формулою:

Масова частка (відсоток) = (Маса солі / Маса розчину) * 100%

Масу розчину можна знайти, додаючи масу води і масу солі:

Маса розчину = Маса води + Маса солі = 200 г + 50 г = 250 г

Тепер можемо знайти масову частку солі:

Масова частка (відсоток) = (50 г / 250 г) * 100% = (1/5) * 100% = 20%

Відповідь:

Масова частка солі в розчині дорівнює 20%.

Отвечает Милосердова Алиса.

Дано:

V(води) = 200 мл

m(солі) = 50 г

Знайти:

ω(солі) - ?

Розв'язання:

1) m(води) = ρ * V = 1 * 200 = 200 г;

2) m р-ну(солі) = m(води) + m(солі) = 200 + 50 = 250 г;

3) ω(солі) = m * 100% / m р-ну = 50 * 100% / 250 = 20%.

Відповідь: Масова частка солі становить 20%.