‼️ даю 60 балов‼️Будь ласка допоможіть‼️ Виведіть молекулярну формулу вуглеводню, якщо масові

частки елементі такі :С-84,18%; Н-15,82%, D за R₂O = 3,45 повітрям ВЫСШИЕ оксиды​

Ответы на вопрос

Отвечает Рыженкова Эвелина.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

w(С) = 84,18% або 0,8418

w(Н) = 15,82% або 0,1582

D(повітрям) = 3,45

Найти: СхНу - ?

Знайдемо відносну молекулярну масу невідомої речовини:

М(СxHy) = D(повітря) * М(повітря) = 3,45 * 29 = 100г/моль

Знайдемо кількість речовин у сполуці:

n(C) = w(C) *М(СxHy) /М(С) = 0,8418 * 100/12 = 7 моль

n(H) = w(Н) *М(СxHy) /М(Н) = 0,1582 * 100/1 = 16 моль

С : Н = 7 : 16

Отже формула вуглеводню: С7Н16 - гептан