Цинк масою 120г, який містив 20% домішок міді, вкинули в хлоридну кислоту.Яку масу солі вдалося при

цьому отримати?

Ответы на вопрос

Отвечает Нагорная Диана.
Маса чистого цинку:
m(Zn)= 120*0,8= 96 г
Кількість речовини цинку:
n(Zn)= m(Zn) / M(Zn) = 96/65 = 1,47
Рівняння реакції цинку з хлоридною кислотою:
Zn + 2HCl = ZnCl2 + H2
За рівнянням реакції кількість речовини цинку дорівнює кількості речовини солі, тоді:
m(ZnCl2) = n(ZnCl2) * M(ZnCl2) = 1,47 * 167 = 246,65 г