Відносна густина насиченого вуглеводню за повітрям дорівнює 0,55. Установіть формулу цієї сполуки.

Обчисліть у ній масову частку Карбону.

Ответы на вопрос

Отвечает Бывалин Александр.
Решение есть на фотографии

Отвечает Машкова Саша.
Дано:D(повітря)=0,55-------------------------------Установіть формулу-?ω(C)-?1. D(повітря) = Mr(CnH2n+2)÷Mr(повітря) Mr(CnH2n+2)= D(повітря) × Mr(повітря) Mr(CnH2n+2)=0,55×29=15,95 округлим Mr(CnH2n+2)=1612n+2n+2=1614n=16-2n=14÷14n=12. Формула СH₄3. Mr(CH₄)=12+1x4=164. ω(C)=Ar(C)÷Mr(CH₄)=12÷16=0,75ω%(C)=ω(C)х100%=0,75×100%=75%5. Вiдповiдь: формула цієї сполуки CH₄. В ній масова частка Карбону 0,75 або 75%