Відносна густина насиченого вуглеводню за повітрям дорівнює 0.55. Установіть формулу цієї сполуки.

Обчисліть у ній масову частку Карбону

Ответы на вопрос

Отвечает Каибова Камила.
Дано:
D(повітря)=0,55
-------------------------------
Установіть формулу-?
ω(C)-?
1. D(повітря) = Mr(CnH2n+2)÷Mr(повітря) 
Mr(CnH2n+2)= D(повітря) × Mr(повітря) 
Mr(CnH2n+2)=0,55×29=15,95 округлим Mr(CnH2n+2)=16
12n+2n+2=16
14n=16-2
n=14÷14
n=1
2. Формула СH₄
3. Mr(CH₄)=12+1x4=16
4. ω(C)=Ar(C)÷Mr(CH₄)=12÷16=0,75
ω%(C)=ω(C)х100%=0,75×100%=75%
5. Вiдповiдь: 
формула цієї сполуки CH. В ній масова частка Карбону 0,75 або 75%