Нітратна кислота якої маси містить таке саме число молекул, як натрій сульфат масою 7 г?


Ответы на вопрос

Отвечает Гриднева Алиса.
Згідно закону Авогадро в рівній кількості речовин міститься однакова кількість молекул, йонів тощо. Тому треба спочатку знайти кількість речовини натрій сульфату:
M(Na2SO4) = 142 г/моль
n(Na2SO4) = m/M = 7 г/142 г/моль = 0,04929 моль
А тепер знайдемо масу нітратної кислоти, яка відповідає цієї кількості:
M(HNO3) = 63 г/моль
m(HNO3) = n*M = 0,04929 моль*63 г/моль = 3,106 г
Відповідь: 3,106 г
Отвечает Зеленская Настена.
Так як рівні кількості молекул, рівні і кількості речовини, тому перераховувати не обов'язково!