В евдіометрі спалили 80 мл суміші азоту, кисню та оксиду вуглецю (II). Після спалювання об’єм

суміші зменшився на 20 мл. Обчисліть склад початкової та утвореної суміші за умови, що кисень і оксид вуглецю (II) прореагували повністю.

Ответы на вопрос

Отвечает Шошина Дарина.

Горіти буде СО, а азот залишається : 2СО+О2=2СО2 ,зменшення об’єму відбулось за рахунок кисню, значить його було 20 мл, тоді СО - 2*20=40 мл і 80-20-40=20 мл азоту.

Після реакції весь СО згорів до СО2 і його стало 2*20=40 мл та залишилось 20 мл азоту( при умовах горіння СО азот не окислюється)

Відповідь: Початкова суміш: 40 мл СО, 20 мл О2 20 мл N2, утворена суміш: 40 мл СО2, 20 мл N2