Суміш етану і етилену об'ємом 10 л піддали високотемпературному дегідруванню, внаслідок якого

отримали суміш етилену і водню об'ємом 16 л. Всі об'єми зведено до нормальних умов. Визначте об'ємну і масову частки етилену у вихідній суміші. (відповідь: об'ємна частка-40%,масова частка-38,4%)Заранее спасибо)

Ответы на вопрос

Отвечает Карась Андрей.

С2Н6 збільшення об’єму суміші відбулось за рахунок відщеплення Н2 від етану.

С2Н6 = С2Н4+Н2

16-10=6 л Н2 утворилось, значить в реакцію вступило 6 л С2Н6, і було

10-6=4 л С2Н4

Об’ємна частка φ C2H4=4/10*100%=40%

Знайдемо маси вихідних газів: m (С2Н6)= V/Vm*М=6/22,4*30=8,036 г

m (С2Н4)= V/Vm*М=4/22,4*28=5 г

m(суміші)=13,036 г Масова частка етилену

w(С2Н4)=5/13.036*100%=38.36%