Пж очень надо дам все Змішали розчин калій гідроксиду масою 300 г з масовою часткою речовини 12%

з розчином барій гідроксиду масою 100 г з масовою часткою речовини 8%. Визначте кількість речовини гідроксид-йонів у приготованому розчині.

Ответы на вопрос

Отвечает Голик Данка.

Ответ:

Объяснение:

Дано:  

m(розчинуKOH)=300г.  

ω%(KOH)=12%

m[розчину[Ba(OH₂)]=100г.

ω%[Ba(OH₂)]=8%

-------------------  

n(OH⁻)-?  

1. Визначимо масу калій гідроксиду :

m(KOH)=ω%(KOH)×m(розчинуKOH)÷100%=12%×300г.÷100%=36г.

2. Визначимо молярну масу калій гідроксиду :

M(KOH)=39+16+1=56г./моль

3. Визначимо кількість речовини в 36г.:

n(KOH)=m(KOH)÷M(KOH)=36г.÷56г./моль=0,6моль

4. KOH=K⁺+OH⁻

          1моль KOH       образует  1моль       OH⁻

         0,6мольKOH    образует   0,6моль   OH⁻

5. Визначимо масу барій гідроксиду :

m[Ba(OH₂)]=ω%[Ba(OH₂)]×m[розчину[Ba(OH₂)]÷100%

m[Ba(OH₂)]=8%×100г.÷100%=8г.

6. Визначимо молярну масу барій  гідроксиду :

M[Ba(OH) ₂]=137+17x2=171 г./моль

7. Визначимо кількість речовини барій  гідроксиду в 8г.:

n[Ba(OH₂)]=m[Ba(OH₂)]÷M[Ba(OH₂)]=8г.÷171 г./моль=0,05моль

8. Ba(OH₂)=Ba²⁺+2OH⁻

          1моль  Ba(OH₂)      образует  2моль OH⁻

       0,05моль  Ba(OH₂)    образует  0,1моль  OH⁻

9. n(OH⁻) =0,6моль+0,1моль=0,7моль

10. Відповідь: При змішуванні 300г. 12% розчину калій гідроксиду і 100г. 8% барій гідроксиду утворюється кількість речовини гідроксид-йонів 0,7моль .