До розчину сульфатної кислоти масою 200 г з масовою часткою речовин 15% долили воду обємом 100

мл.Яка масова частка кислоти у новому розчині? ДАЮ МАКСИМАЛЬНО БАЛОВ СРОЧНО!!!!

Ответы на вопрос

Отвечает Карпова Алина.

Відповідь: 23,35%

Дано:

m₁(p.H2SO4) = 200 г

ω₁(H2SO4) = 15% або 0,15

+V(H₂O) = 100 мл

ω₂(H2SO4) - ?

Розв'язок:

m(H2O) = ρ*V = 1 г/мл*100 мл = 100 г

m₂(p.H2SO4) = m₁(p.H2SO4) + m(H₂O) = 200 г + 100 г = 300 г

m(H2SO4) = m₁(p.H2SO4)*ω₁(H2SO4) = 200 г*0,15 = 30 г

ω₂(H2SO4) = m(H2SO4)/m₂(p.H2SO4) = 30 г/300 г = 0,1 або 10%

Відповідь: 10%