Обчисліть масову частку хлоридної кислоти в розчині,якщо у воді масою 57г розчинили сіль масою 3г.


Ответы на вопрос

Отвечает Пожиганова Алёнка.

Дано :

m воды = 57 г

m HCl = 3 г

ω - ?

Решение :

ω = m вещ-ва / m р-ра · 100%

m р-ра =  m воды + m HCl = 57 + 3 = 60 г

ω = 3/60 · 100% = 5%

Ответ : 5%