Варіант 1 Укажіть рівняння реакції, що є якісною реакцією на хлоридну кислоту та її солі:а)

ВаCl2+Na2CO3→BaCO3+2NaCIб) NaCl + AgNO3→AgCl+ NaNO3в) ZnCl2+ Na2CO3→ZnCO3+2NaCI2. Укажіть ряд, у якому наведено формули сульфатів:а) CaSO4, Na2SO4, Al2(SO4)3 ;б) K2S; ZnS, MgS;в) BaSO3, K2SO3, CaSO3,3. Дано рівняння реакції:NaCl+KOH→KCl+NaOHЦя реакція не можлива, тому що:а) усі вихідні реагенти та продукти реакції розчинні;б) випадає осад;в) змінюється колір розчину.4. Маса купрум(ІІ) сульфату, що утворюється в результаті взаємодіїсульфатної кислоти масою 9,8 г з надлишком лугу, дорівнює:а) 10 г;б) 14 г;B) 16 г.5. Унаслідок узаємодії солей з кислотами утворюються:а) нова сіль і нова кислота;б) основа й нова кислота;В) нова сіль і основа.6. З розчином купрум(ІІ) сульфату не реагують метали:a) Mg, Zn, Fe;б) Na, K, Ca;в) Au, Pt, Ag.7. На нейтралізацію калій гідроксиду витратили нітратну кислоту масою 18,9 г. Обчисліть масу солі, що утворилася.8. Здійсніть перетворення:S→SO2→H2SO3→K2SO3→CaSO39. Складіть рівняння хімічних реакцій послідовних перетворень дляодержання цинк оксиду із сульфатної кислоти.​

Ответы на вопрос

Отвечает Липезина Даша.

1) б NaCl + AgNO3 = AgCl + NaNO3

2) а CaSO4, Na2SO4, Al2(SO4)3

3) a

4)

Дано:

m(H2SO4)= 9.8 г

m(CuSO4) ?

Cu(OH)2 + H2SO4 = CuSO4 + 2H2O

9.8/98 = x/160

x = 16 г; в)

5) а

6) в — Au, Pt, Ag

7)

Дано:

m(HNO3) 18.9 г

m(KNO3) ?

KOH + HNO3 = KNO3 + H2O

18.9/63 = y/101

y = 30.3 г

8) S + O2 = SO2

SO2 + H2O = H2SO3

2KOH + H2SO3 = K2SO3 + 2H2O

K2SO3 + CaCl2 = CaSO3 + 2KCl

9) Zn + H2SO4(p)= ZnSO4 + H2

ZnSO4 + 2NaOH = Zn(OH)2 + Na2SO4

Zn(OH)2 (t)= ZnO + H2O.