Визначте масу сульфатної кислоти, що втрачається на взаємодію з Алюмінієм масою 21,6г​


Ответы на вопрос

Отвечает Крюков Андрей.

Ответ: 117,6 г

Дано:

m(Al) = 21,6 г

Знайти:

m(H₂SO₄) - ?

Объяснение:

M(Al) = 27 г/моль

n(Al) = m/M = 21,6 г/27 г/моль = 0,8 моль

M(H₂SO₄) = 98 г/моль

Складаємо РХР: 2Al + 3H₂SO₄ = Al₂(SO₄)₃ + 3H₂

З РХР бачимо, що n(H₂SO₄) = ³/₂n(Al)

n(H₂SO₄) = ³/₂*0,8 моль = 1,2 моль

m(H₂SO₄) = n(H₂SO₄)*M(H₂SO₄) = 1,2 моль*98 г/моль = 117,6 г

Відповідь: 117,6 г