Задача 1. Скільки грамів хлоридної кислоти необхідно витратити, щоб розчинити кальцій масою 20 г?

Задача 2. Обчисліть об'єм кисню, який потрібно взяти для спалювання фосфору кількістю речовини 2 моль. Поиогите пожалуйста даю 40 балов.

Ответы на вопрос

Отвечает Соколова Елена.

Ответ:

Объяснение:

     Х г                20 г

1)   2HCl      +      Ca     =    CaCl2   +    H2

n=2 моль            n=1 моль

М=36,5 г/моль   М = 40 г/моль

m=73 г                m=40 г

Х г  HCl   -   20 г   Са

73 г  HCl  -  40 г   Са

m(HCl) = 73 * 20 / 40 = 36,5 г

     2 моль            Х л

2)    4P        +        5O2     =      2P2O5

  n=4 моль             n=5 моль

                            Vm=22,4 л/моль

                            V = 112 л

2 моль  Р    -    Х л   О2

4 моль  Р    -   112 л   О2

V(O2) = 2 * 112 / 4 = 56 л