Укажіть масу етанової кислоти у якій міститься : a) 4,816×10²³ атомів Гідрогену ; б) 0,6моль

Оксигену; в)48г атомів Карбону ?

Ответы на вопрос

Отвечает Бақыт Даяна.

а)

Дано:

N (H) =  4,816 · 10²³

Знайти:

m (CH₃COOH)

                                           Розв'язання:

Формула кількості речовини:

\displaystyle n = \frac{N}{N_A}, де N — кількість частинок, N_A = 6,02 \cdot 10^{23} — число Авогадро.

Знайдемо кількість речовини атомів Гідрогену в етановій кислоті:

\displaystyle n (H) = \frac{4,816\cdot 10^23}{6,02\cdot 10^23} = 0,8 (моль).

Згідно з формулою етанової кислоти, в одній молекулі цієї сполуки міститься 4 атоми Гідрогену, тож:

n (CH₃COOH) = n (H) : 4 = 0,8 : 4 = 0,2 (моль).

Знайдемо масу кислоти:

m (CH₃COOH) = n (CH₃COOH) · M (CH₃COOH) = 0,2 · 60 = 12 (г).

б)

Дано:

n (O) = 0,6 моль

Знайти:

m (CH₃COOH)

                                           Розв'язання:

Згідно з формулою етанової кислоти, в одній молекулі цієї сполуки міститься 2 атоми Оксигену, тож:

n (CH₃COOH) = n (O) : 2 = 0,6 : 2 = 0,3 (моль).

Знайдемо масу кислоти:

m (CH₃COOH) = n (CH₃COOH) · M (CH₃COOH) = 0,3 · 60 = 18 (г).

в)

Дано:

m (C) = 48 г

Знайти:

m (CH₃COOH)

                                           Розв'язання:

Формула кількості речовини:

\displaystyle n = \frac{m}{M}.

Знайдемо кількість речовини атомів Карбону:

\displaystyle n (C) = \frac{48}{12}=4 (моль).

Згідно з формулою етанової кислоти, в одній молекулі цієї сполуки міститься 2 атоми Карбону, тож:

n (CH₃COOH) = n (C) : 2 = 4 : 2 = 2 (моль).

Знайдемо масу кислоти:

m (CH₃COOH) = n (CH₃COOH) · M (CH₃COOH) = 2 · 60 = 120 (г).

Відповідь: а) 12 г; б) 18 г; в) 120 г.