До розчину 140г з масовою часткою розчиненої речовини 10% додали 60мл води.Визначте масову частку

розчиненої речовини в новоутвореному розчині. Помогите пожалуйста​

Ответы на вопрос

Отвечает Беляев Егорушка.

Ответ: 7%

Дано:

m₁(p.) = 140 г

ω₁(р.р.) = 10% або 0,1

+V(H2O) = 60 мл

ω₂(р.р.)-?

Объяснение:

m(р.р.) = m(p.)*ω₁(соди) = 140 г*0,1 = 14 г

Маса розчиненої речовини буде незмінною при додаванні води. Визначаємо масу кінцевого розчину:

m(H2O) = ρV = 1 г/мл*60 мл = 60 г

m₂(p.) = m₁(p.) + m(H2O) = 140 г + 60 г = 300 г

Визначаємо масову частку розчиненої речовини в новому розчині:

ω₂(р.р.) = m(р.р.)/m₂(p.) = 14 г/200 г = 0,07 або 7%

Відповідь: 7%