Обчисліть, який об'єм хлору потрібний для добування 450 г хлорбензолу з бензолу сроооочнооо​


Ответы на вопрос

Отвечает Ежевская Милана.

Объяснение:

Дано:

m(C6H5Cl)=450

Найти:

V (Cl2) - ?

Решение:

C6H6 + Cl2 = (УФ) => C6H5Cl + HCl

n(C6H5Cl) = m/ M = 450 / 112,5 = 4 моль

M(C6H5Cl) = 112,5 г/моль

n(C6H5Cl) : n(Cl2) = 1 : 1 ; n(Cl2) = n(C6H5Cl) = 4 моль

V(Cl2) = n * Vm = 4 * 22,4 = 89,6 л.

Ответ: 89,6 л.