Фосфор(V) оксид масою 71 г прореагував з водою з утворенням ортофосфатної кислоти. Укажіть

кількість речовини кислоти, що при цьому утворилася.

Ответы на вопрос

Отвечает Смирнова Алёна.

m(P2O5) = 71 g

n(H3PO4) - ?

n(P2O5) = 71 / 142 = 0.5 mol

            0.5 mol    x mol

3H2O + P2O5 = 2H3PO4

              1 mol      2 mol

1:0.5 = 2:x

x = 1

n(H3PO4) = 1 mol

Ответ: 1 моль .