15. Визначити масу розчину натрій хлориду з масовою часткою солі 30%, до якого потрібно додати 200

мл води, щоб отримати з W(NaCl)=5%.​

Ответы на вопрос

Отвечает Кайсаринова Жасмина.

Ответ:

Дано:

ω₁(NaCl) = 30%

V(H2O) = 200 мл

ω₂(NaCl) = 5%

m₁(p-ну NaCl) - ?

Объяснение:

m(H2O) = ρ*V = 1 г/мл*200 мл = 200 г

Для розрахунків примемо масу першого розчину солі за х г, тоді

30х/(х+200) = 5

30х = 5х+1000

25х = 1000

х = 40 г

Перевірка.

(40*30)/(200+40) = 5

Відповідь: 40 г 30% розчину

Отвечает Теплоухова Дарья.

Ответ:

Масса 30% раствора равна 40 г

Объяснение:

Дано:

w(NaCl)=30 %

V(H2O)=200 мл

w(NaCl)'=5 %

Найти

m(раствора NaCl)

Решение:

p=m/V

m(H2O)=200*1=200 г

w(NaCl5%)'=m(NaCl)/(m(раствора30%)+m(H2O))

w(NaCl30%)*m(раствора30%)=m(NaCl)

w(NaCl5%)'=w(NaCl30%)*m(раствора30%)/(m(раствора30%)+m(H2O))

w(NaCl5%)'*m(раствора30%)+w(NaCl5%)'*m(H2O)=w(NaCl30%)*m(раствора30%)

w(NaCl5%)'*m(H2O)=m(раствора30%)*(w(NaCl30%)-w(NaCl5%)')

0,05*200/(0,3-0,05)=m(раствора30%)

m(раствора30%)=40 г