яку масу 10%-го розчину сульфатної кислоти необхідно витратити для взаємодії з рочзином барій

гідроксиду масою 200 грам и масовою часткою лугу 17.1%

Ответы на вопрос

Отвечает Иванченко Кристина.

Ответ:

m(раствора H2SO4)=490 г

Объяснение:

Дано:

w(H2SO4)=10 %

m(раствора Ba(OH)2)=200 г

w(Ba(OH)2)=17.1 %

Найти

m(раствора H2SO4)-?

Решение

m(Ba(OH)2)=m(раствора Ba(OH)2)*w(Ba(OH)2)/100=200*17.1/100=34.2 г

Ba(OH)2+H2SO4=BaSO4+2H2O

n(Ba(OH)2)=m/M=34.2/171=0.2 моль

n(Ba(OH)2)=n(H2SO4)=0.2 моль

m(H2SO4)=n*M=0.2*98=49 г

m(раствора H2SO4)=m(H2SO4)*100/w(H2SO4)=49*100/10=490 г