Під час спалювання 4 г невідомого вуглеводню утворюеться 6,72 л вуглекислого газу (н. у.) та 3,6г

води. Виведіть молекулярну формулу вуглеводню, якщо його густина за киснем складає 1,25. Будь ласка дайте вiдповiдь до 20:00​

Ответы на вопрос

Отвечает Моисеев Илья.

Ответ:

C3H4

Объяснение:

4 гр          6,72л    3.6 г

CхHy+O2=CO2+H2O

1. Знайдемо масу речовини за відносною густиною:

D(за O2)=Mреч/Mкисню

Mреч= 1,25*32=40

2. Знайдемо кількості всіх відомих нам речовин:

n(CxHy)= 4/40=0.1 моль

n(CO2)=6.72/22.4=0.3 моль

n(H2O)=3.6/18=0.2 моль

3. Прирівняємо кількості:

0.1:0.3:0.2

1:3:2- ми отримали коефіцієнти перед відповідними сполуками в рівнянні:

1CхHy+O2=3CO2+2H2O

4. Отримали C3H4

5. Для перевірки правильності розв'язання знайдемо молярну масу отриманої сполуки: м= 12*3+4=40