При спалюванні 1,12 л органічної речовини утворилося 3,36 л вуглекислого газу (н.у.) і 2,7 г води.

Відносна густина пари речовини за гелієм 14,5. Виведіть молекулярну формулу речовини

Ответы на вопрос

Отвечает Бессонов Дмитрий.

Відповідь:

M(CxHyZ)=14,5*4=58

M(H2O)=18г/моль

CxHyZ+O2=CO2+H2O

  CxHyOz            CO2               H2O

1,12/22,4       3,36/22,4         2,7/18

   0,05            0,15                   0,15           :0,05

      1                  3                      3

M(C3H6)=42г/моль

M= 58-42=16г/моль -O(Оксиген)

 CxHyO+4O2=3CO2+3H2O

 C3H6O+4O2=3CO2+3H2O

C3H6O- ацетон?

Пояснення: