При взаємодії натрію з хлоридною кислотою виділилось 6 л водню. Яка маса хлоридної кислоти

прореагувала?​

Ответы на вопрос

Отвечает Минский Арсений.

Відповідь:

19,6 г

Пояснення:

2Na + 2HCl -> 2NaCl + H₂

M(HCl) = 1 + 35.5 = 36.5 г/моль

n(H₂) = 6/22,4 моль

n(HCl) = n(H₂) * 2 = 12/22,4 моль

m(HCl) = M(HCl) * n(HCl) = 1095/56 ≈ 19,6 г