Який об'єм водню можна добути в результаті взаємодій 60 г кальцію з хлородневою кислотою ( HCl)

...... Допоможіть срочно та будласка розвязуйе щоб мені було зрузоміло що до чого додали і як дальше розв'язувати будласка бо в інших не зрозуміло....!!!!!!​

Ответы на вопрос

Отвечает Кабанов Ваня.

Відповідь:

V(H2) = 33,6 л

Пояснення:

Ca + 2HCl = CaCl2 + H2

n(Ca) = m(Ca) : M(Ca) = 60 : 40 = 1,5 моль

n(Ca) = n(H2) = 1,5 моль

V(H2) = V * n(H2) = 22,4 *1,5 = 33,6 л