Обчисліть масові частки всіх елементів у сполуках: Zn(OH), HNO ,Ca(OH)2, СаСО3, A1(OH)3​


Ответы на вопрос

Отвечает Рахметова Зарина.

Ответ:

Объяснение:

Mr(Zn(OH) = 65 + 16 + 1 = 82г/моль

w(Zn) = n * Ar(Zn) / Mr(Zn(OH) * 100% = 65/82 * 100% = 79,3%

w(O) = n * Ar(O) / Mr(Zn(OH) * 100% = 16/82 * 100% = 19,5%

w(H) = n * Ar(Н) / Mr(Zn(OH) * 100% = 1 /82* 100% = 1,2%

Mr(HNO) =1 + 14 + 16 = 31 г/моль

w(H) = n * Ar(H) / Mr(HNO) * 100% = 1/31 * 100% = 3,2%

w(N) = n * Ar(N) / Mr(HNO) * 100% = 14/31 * 100% = 45,2%

w(O) = n * Ar(O) / Mr(HNO) * 100% = 16/31* 100% = 51,6%

Mr(Ca(OH)2) = 40 + (16 + 1) * 2 = 74г/моль

w(Са) = n * Ar(Са) / Mr(Ca(OH)2) * 100% = 40/74 * 100% = 54,1%

w(O) = n * Ar(O) / Mr(Ca(OH)2) * 100% = 2 * 16/74 * 100% = 43,2%

w(H) = n * Ar(Н) / Mr(Ca(OH)2) * 100% = 1 * 2 /74* 100% = 2,7%

Mr(СаСО3) = 40 + 12 + 16 * 3 = 100г/моль

w(Са) = n * Ar(Са) / Mr(СаСО3) * 100% = 40/100 * 100% = 40%

w(С) = n * Ar(С) / Mr(СаСО3) * 100% = 12/100 * 100% = 12%

w(О) = n * Ar(О) / Mr(СаСО3) * 100% = 3 *16 /100* 100% = 48%

Mr(Al(OH)3​) = 27 + (16 + 1) * 3 = 78г/моль

w(Al) = n * Ar(Al) / Mr(Al(OH)3) * 100% = 27/78* 100% = 34,6%

w(O) = n * Ar(O) / Mr(Al(OH)3) * 100% = 3 * 16/78 * 100% = 61,5%

w(H) = n * Ar(Н) / Mr(Al(OH)3) * 100% = 1 * 3/78* 100% = 3,9%