ДУЖЕ ПРОШУ ДОПОМОЖІТЬ ЦЕ СРОЧНО ДАЮ 45 БАЛІВ Визначити масові частки всіх елементів в таких

сполуках: вода, кухонна сіль, крейда, вуглекислий газ.( визначити формули наданих речовин та обчислити масові частки їх елементів).

Ответы на вопрос

Отвечает Муромцева Анастасия.

Формули речовин:

вода: H2O

кухонна сіль: NaCl

крейда: CaCO3

вуглекислий газ: CO2

Масові частки елементів:

Вода:

Водень (H): 2 * 1.008 / 18.016 = 0.1118 або близько 11.18%

Кисень (O): 1 * 15.999 / 18.016 = 0.8882 або близько 88.82%

Кухонна сіль:

Натрій (Na): 1 * 22.990 / 58.44 = 0.3938 або близько 39.38%

Хлор (Cl): 1 * 35.45 / 58.44 = 0.6062 або близько 60.62%

Крейда:

Кальцій (Ca): 1 * 40.078 / 100.086 = 0.4001 або близько 40.01%

Вуглець (C): 1 * 12.011 / 100.086 = 0.1200 або близько 12.00%

Кисень (O): 3 * 15.999 / 100.086 = 0.4799 або близько 47.99%

Вуглекислий газ:

Вуглець (C): 1 * 12.011 / 44.01 = 0.2727 або близько 27.27%

Кисень (O): 2 * 15.999 / 44.01 = 0.7273 або близько 72.73%

Отже, масові частки елементів у воді складають близько 11.18% водню та 88.82% кисню; у кухонній солі - близько 39.38% натрію та 60.62% хлору; у крейді - близько 40.01% кальцію, 12.00% вуглецю та 47.99% кисню; у вуглекислому газі - близько 27.27% вуглецю та 72.73% кисню.