розчин масою 500 г і масовою часткою солі натрій нітрату 32 % випарували. В результаті маса розчину

зменшилася на 40 г. Визнач, яка масова частка натрій нітрану NaNO³ в новоутвореному розчині? Даю 60 балів

Ответы на вопрос

Отвечает Кот Александр.

Дано:

m1 р-ну(NaNO3) = 500 г

ω1(NaNO3) = 32%

Δm р-ну(NaNO3) = 40 г

Знайти:

ω2(NaNO3) - ?

Рішення:

1) m1(NaNO3) = ω1 * m1 р-ну / 100% = 32% * 500 / 100% = 160 г;

2) m(H2O) = Δm р-ну(NaNO3) = 40 г;

3) m2(NaNO3) = m1(NaNO3) = 160 г;

4) m2 р-ну(NaNO3) = m1 р-ну(NaNO3) - m(H2O) = 500 - 40 = 460 г;

5) ω2(NaNO3) = m2 * 100% / m2 р-ну = 160 * 100% / 460 = 34,78%.

Відповідь: Масова частка NaNO3 становить 34,78%.