ПОМОГИТЕ ПОЖАЛУЙСТА СРОЧНО НУЖНО!!!!!!!!!!!!! 1.Чому дорівнює відносна молекулярна маса газу.

Якщо маса 1л його виміряна за нормальних умов, становить 0,714 г; 2. Скільки молей міститься в 50 г газу за нормальних умов: а) амоніаку (NH3); б) пропану (С3Н8); 3. Який об’єм займе газ СO2 масою 6,7 г.

Ответы на вопрос

Отвечает Кабышев-Зырянов Сергей.

Ответ:

Объяснение:

1)

Знайдемо кількість речовини газу:

n(газу) = V(газу)/ Vm = 1/22,4 = 0,0446моль

Відносна молекулярна маса газу дорівнює:

М(газу) = m(газу)/n(газу) = 0,714/ 0,0446 = 16 г/моль

2)

а) Молярна маса амоніаку дорівнює:

M(NH3) = 14 + 1 * 3 = 17 г/моль

Знайдемо кількість речовини

n(NH3) = m(NH3) /M(NH3) = 50/17 = 2,94 моль

б) Молярна маса пропану дорівнює:

M(С3H8) = 12 * 3 + 1 * 8 = 44 г/моль

Знайдемо кількість речовини

n(С3H8) = m(С3H8) /M(С3H8) = 50/44 = 1,14 моль

3)

Молярна маса вуглекислого газу дорівнює

М(СО2) = 12 + 16 * 2 = 44 г/моль

Знайдемо кількість речовини СО2:

n(СО2) = m(СО2) /M(СО2) = 6,7/44 = 1,152 моль

Визначимо об’єм:

V(CO2) = n(СО2) * Vm = 1,152 * 22,4 = 25,8 л