50 БАЛЛОВ!! Відносна молекулярна маса вуглеводню у 4 рази більша за відносну молекулярну масу

карбон(ІІ) оксиду. До його складу входить Гідроген з масовою часткою 14,29. Виведіть молекулярну формулу сполуки.

Ответы на вопрос

Отвечает Лебедев Илья.

Ответ:

Карбон(ІІ) оксид складається з карбону та кисню, тому його молекулярна формула має вигляд COх, де x - кількість атомів кисню.

Молярна маса COх дорівнює сумі молярних мас карбону та кисню відповідно:

M(COх) = M(C) + M(O) * x

Масова частка Гідрогену у COх становить 14,29%, що означає, що маса Гідрогену у 100 г COх становить 14,29 г. Так як у сполуці немає Гідрогену, то масова частка кисню дорівнює 100% - 14,29% = 85,71%.

Звідси, можна записати рівняння:

M(C) + M(O) * x = M(COх) = M(C) + M(O) + M(H) = M(C) + M(O) + 14.29

Де M(C), M(O) та M(H) - молярні маси вуглецю, кисню та Гідрогену відповідно.

Підставляючи значення, отримуємо:

M(C) + M(O) * x = M(C) + M(O) + 1.00794

M(O) * x = 1.00794

x = 1.00794 / M(O)

Молярну масу кисню можна знайти з таблиці хімічних елементів: M(O) = 15.999 g/mol

Тоді молекулярна формула COх буде:

CO(1.25) або CO5/4

Отже, молекулярна маса карбон(ІІ) оксиду з такою молекулярною формулою становить:

M(CO5/4) = M(C) + M(O) * 5/4 = 12.01 + 15.999 * 5/4 = 31.995 g/mol (округлюючи до третього знаку після коми)

Объяснение: