Порівняйте масові частки Кальцію у формулах мінеральних добрив СаSO4 та Са3(РО4)2. У якому добриві

вміст Кальцію більше і на скільки більше?

Ответы на вопрос

Отвечает Фесько Александр.

Ответ:

Объяснение:

Мr(СаSO4) = Ar(Ca) + Ar(S) + Ar(O) * 4 = 40 + 32 + 16 * 4 = 136

w(Ca) = Ar(Ca) * n/Мr(СаSO4) * 100% = 40/136 * 100% = 29,41%

Мr(Са3(РО4)2) = Ar(Ca) * 3 + Ar(Р) * 2 + Ar(O) * 8 =

= 40 * 3 + 31 * 2 + 16 * 8 = 310

w(Ca) = Ar(Ca) * n/Мr(Са3(РО4)2) * 100% = 40* 3/310 * 100% = 38,71%

вміст Кальцію більше Са3(РО4)2 на 38,71% - 29,41% = 9,3%